Як правильно обрати та придбати конвектор? Практичні поради

Перед тими, хто схиляється до вибору опалення з використанням електричних приладів, неминуче постає ціла низка питань:

 • наскільки ефективні електроконвектори?
 • якому типу приладів варто віддати остаточний вибір?
 • наскільки електро- і пожежобезпечним є конвектор?
 • чи можуть електричні конвертори використовуватися як основний обігрівач, чи їх роль - другорядна?

Розгорнуту відповідь на всі питання, що цікавлять Вас, а також практичні поради ми сьогодні і розглянемо.

Чому саме конвектор?

Розглядаючи тенденції європейського ринку опалювальних систем, варто особливо відзначити стабільно зростаючу популярність електроопалення. І Україна – не є винятком. Далеко не скрізь проведено газ, котли на рідині у нас не набули широкого поширення, а сонячні батареї поки не вийшли з розряду екзотики й експерименту. Придбати електроконвектор доводиться і мешканцям багатоквартирних будинків: центральне опалення часто не здатне забезпечити нормальну температуру, а створити автономну систему - неможливо.

Як результат, саме електроконвектори - кращий, а інколи - і єдиний, вибір. Електричні конвектори прекрасно зарекомендували себе і як в якості основного, так  і в ролі додаткового способу опалення. Вони застосовуються для обігріву міських квартир і заміських будинків, зимових садів і засклених балконів, торгових палаток, павільйонів, садових будиночків та інших приміщень.

Електроконвектори: принцип функціонування

Із усіх варіантів електричного опалювального обладнання окремо варто виділити електроконвектори, що являються лідером на ринку електрообігрівачів. Перш за все, вони відрізняються простотою будови пристрою та його застосуванням.

Конвектор розміщують внизу приміщення, практично біля самої підлоги, на висоті максимум 15 см від плінтуса. Згідно з законами фізики, саме внизу знаходиться холодне повітря, яке через повітрозабірні грати потрапляє в конвектор. Повітря, проходячи через гарячий радіатор, практично миттєво прогрівається. Піднімаючись вгору, воно минає верхні жалюзі та покидає конвектор. Як наслідок, в кімнаті відбувається безперервний рух повітря - теплі аеромаси піднімаються вгору, охолоджуються, досягаючи стелі, і опускаються вниз, щоб знову пройти через конвектор. Виходить замкнутий цикл, для стабільності якого не вимагається вбудований вентилятор, завдяки чому досягається практично абсолютна безшумність роботи. Сучасні електричні конвектори мають електронний термостат, що дозволяє точно (до 0,1 ° С) дотримуватись заданої температури. Для повного контролю над домашнім мікрокліматом конструкція приладів дозволяє задіяти додаткові пристрої.

Додаткові пристрої: сумісність з конвектором

 • Програмувач Noirot. Невеликий за розмірами - може кріпитися до стіни в зручному для господарів місці в будинку - керуючий модуль, що дозволяє об'єднати в кілька груп або єдину систему всі електроконвектори в будинку. Користувачеві не доведеться окремо налаштовувати кожен конвектор - на програмувачі досить задати необхідні параметри. Наприклад, спальня і дитяча кімнати +23 ° С, їдальня і вітальня +20 ° С, підвал +7 ° С. Для забезпечення злагодженої роботи системи використовуються прийомопередатчики сигналів Noirot Receiver, що встановлються на кожному з конвекторів. Їх частота підбирається так, щоб вони не створювали перешкод для інших побутових електроприладів - комп'ютерів, радіотелефонів, WiFi-обладнанню.
 • Електричним конвектором можливо управляти і за допомогою програмувача Noirot Memoprog 2. Вбудовуваний модуль (картридж або касета) дозволяє виконувати програмування роботи обігрівача на довгий час. Режим роботи можна задавати як самостійно, так і вибрати один із запрограмованих в пам'ять приладу. Наприклад, протягом тижня (з 10 до 18), коли в будні дні вдома нікого немає, обладнання може працювати в економічному режимі, підтримуючи температуру на рівні +10 ° С. Потім, незадовго перед Вашим прибуттям, електроконвектор переходить в інтенсивний режим. У той момент, коли Ви перетнете поріг будинку, температура підніметься до +21 ° С (або вище).

Електроконвектор: сильні сторони і незаперечні переваги

Отримавши загальне уявлення про роботу приладів, розглянемо їх переваги докладніше:

 • Відсутність підготовчих робіт. Немає необхідності оформлювати проекти, отримувати дозвіл, готувати спеціальне приміщення. Досить просто купити конвектор, привезти додому, повісити на стіну та підключити до електромережі.
 • Доступність - електричні конвектори не вимагають участі фахівців, щоб здійснити підключення. Його можна без особливих зусиль зробити, покладаючись на свої вміння.
 • Простота обслуговування. Не треба викликати майстрів, чистити повітроводи та проводити інші операції - електроконвектори не вимагають обслуговування, воно просто не передбачено їх конструкцією. Надійність автоматики дозволяє здійснювати безперервну експлуатацію обігрівачі протягом 20-25 років.
 • Низька вартість. Якщо розглянути інші системи опалення, конвертори мають найменшу собівартість (близько $ 100-150). У порівнянні з традиційною системою, опалювальним котлом і радіаторами, ціна більш ніж доступна.
 • Збереження кисню. У конструкції приладів відсутня нагрівальна спіраль, вони мають відносно невисоку температуру поверхні, що в результаті не призводить до згорання кисню. Варто купити електроконвектор і про сухість повітря в кімнаті й нестачу кисню можна забути.
 • Точність температурного режиму, забезпечується високочутливою автоматикою. Такої точності обігріву неможливо досягти застосовуючи стандартні радіатори.
 • Низький рівень шуму. Електроконвектори працюють практично безшумно - у них немає вентиляторів та інших рухомих частин. Використання електронних програмувачів дозволяє позбутися від регулярних клацань, характерних для механічних термостатів. Працюючий прилад, встановлений в спальні, Ваш сон не потривожить.
 • Високий ККД - кращий конвектор за цим показником не має конкурентів, адже його ККД становить близько 95%. Електрична енергія практично без втрат перетворюється в теплову, що робить електроконвектор економічно вигідним.
 • Низька інерційність. Обігрів приміщення починається практично одночасно з вмиканням приладу в мережу. Минаючи проміжні теплоносії, наприклад - воду чи масло, для нагріву яких потрібен досить значний час, відбувається прямий обігрів повітря. Електричний конвектор досягає робочого режиму всього за 30 с.

Проте, варто згадати і про «слабке» місце електрообігрівачів, а саме - про кількість споживаної електроенергії, ща витрачається для обігріву. Цей показник залежить від декількох факторів. Наприклад - від температури ззовні і бажаної температури усередині приміщення, ступеня утеплення будинку, наявності склопакетів і площі вікон, обсягу кімнати та ін

 

Площа,що обігрівається, м² Необхідна потужність конвектора, Вт
5 - 6 500
7 – 9 750
10 - 12 1000
12 - 14 1250
15-17 1500
18-19 1750
20-23 2000
24-27 2500

 

Втім, підібрати потужність конвектора, здатного створити затишну атмосферу без витрати зайвих кіловат / годин, можна досить точно, виходячи з площі приміщення, яку необхідно обігріти.

Інтернет магазин «NOIROT» пропонує найширший модельний ряд електричних конвекторів відомих торгових марок. Ми повністю відмовилися від моделей невідомих або неавторитетних виробників. Якщо ж Вам важко зробити вибір самостійно, то наші менеджери дадуть відповіді на всі Ваші питання за тел. 403-00-21, 403-00-21.

Електричні конвектори: Ваші питання - наші відповіді

Питання: Які електроконвектори ефективніше - високі чи низькі?

Відповідь: Різниці в ефективності практично немає, вона залежить не від розміру конвектора, а від його потужності. Різні формофактори дозволяють найбільш естетично вписати прилади в будь-який інтер'єр, розмістивши їх на наявній площі.

Питання: Наскільки безпечно залишати конвектор без нагляду?

Відповідь: Прилад не вимагає постійної присутності людини, адже він розроблений для автономної роботи. Розробники передбачили наявність датчика перегріву, що автоматично відключає обладнання при досягненні критичної температури. Якщо електропроводка здатна витримати потужність працюючого приладу, виникнення пожежонебезпечної ситуації унеможливлено повністю.

Питання: Мені подобається прилад потужністю 1 кВт. Яку температуру в кімнаті він може забезпечити.

Відповідь: Температура в кімнаті, яку забезпечує конвектор, залежить від двох чинників - потужності приладу та об’єму кімнати, яку необхідно обігріти. Чим більший об'єм кімнати, тим більша, відповідно, повинна бути потужність обігрівача. Прилад потужністю 1 кВт здатний точно підтримувати температуру в межах від 5 до 30 ° С в кімнаті, площа якої становить 10-12 м ². Для кімнати більшої площі слід підібрати обігрівач потужніший.

Питання: У мене дачний будиночок площею 50 м². Потужність, яку я можу використовувати - 3 кВт. Чи зможу я комфортно обігріти дачу?

Відповідь: Для вказаної площі слід купити електроконвектор потужністю близько 5 кВт, інакше в будинку буде прохолодно. Якщо врахувати, що від мережі також живляться й інші електроприлади - телевізор, електрочайник або електроплита, то варто шукати додаткові способи підвищення потужності, або розглянути можливість додаткового опалення.

Питання: В чому різниця конвекторів вартістю в 300 і 1000 грн?

Відповідь: Відмінностей може бути багато, але в основному - це показник ККД, який у конвектора Noirot може досягати значення 99%. Домогтися цього можна, використовуючи тільки високотехнологічні матеріали. Втім, ця різниця досить швидко себе окупить: дешевому обігрівача з низьким ККД доведеться затратити в кілька разів більше електроенергії, ніж обігрівача Noirot. Інші параметри, що впливають на ціну - наявність додаткових функцій (комунікативність, робота в системі, програмованість), якість збірки, використання дорогих комплектуючих і матеріалів, що істотно підвищує надійність. Навіть недорогий конвектор Noirot по терміну служби в рази перевищує «дешеві» аналоги. Втім, ми пропонуємо і ексклюзивні прилади. Так, модель серії Campa - це унікальний електричний конвектор, купити який можна за кілька тисяч доларів.

Питання: Як можна добитися мінімального споживання електроенергії при плюсовій температурі в будинку?

Відповідь: Практично в кожній моделі електроконвекторів Noirot передбачений спеціальний режим - «антизамерзання». Споживаючи мінімум електроенергії, прилад підтримує в будинку температуру, достатню для попередження промерзання будинку (+5- 7 ° С).

Питання: Який обігрівач краще за все встановити у ванній кімнаті?

Відповідь: Ванна кімната - це не лише місце, де ми виконуємо гігієнічні процедури, приводячи в порядок своє тіло. Це ще й місце, де людина залишається наодинці з собою, структуруючи свої думки, обдумуючи план на прийдешній день і підводячи підсумки дня минулого. Але для цього необхідний особливий мікроклімат і комфортна атмосфера, яку геть може розвіяти холодний протяг. Саме тому температурному режиму у ванній кімнаті варто приділити найпильнішу увагу. Звичайні прилади не підходять для приміщення з підвищеною вологістю. А ось електричні обігрівачі Noirot, що поєднують високу надійність, безпеку та ефективність обігріву - рішення оптимальне. Спеціально розроблений дизайн дозволить їм стати ще однією, що запам'ятається рисою інтер'єру ванної кімнати.

Особливу увагу розробники приділили саме безпеці приладів, які отримали 2 клас електрозахисту. Це означає, що електроконвектори не потребують відокремлного підключення до мережі (можуть працювати від побутової проводки), не вимагають пристрою заземлення і можуть залишатися підключеними цілодобово. Дотримання нескладних правил експлуатації повністю виключає можливість виникнення займання. Відмінна риса конвекторів Noirot - спеціальний захист від бризків відповідно до стандарту IP 24, і можливість використання в приміщеннях із дуже високою вологістю.

Залежно від особистих побажань та наявних фінансів, рекомендуємо для ванної кімнати вибрати електричний конвектор з наступних моделей: Royat 2, Spot E-3, Corelia, Helios CS, CNX-2. Крім того, в деяких, розроблених спеціально для ванної кімнати, приладах поєднані функції сушки для рушників та обігрівача.

Надійно захищені електроконвектори Noirot і від перепадів напруги - їх автоматика здатна витримати коливання напруги в мережі в межах 150-242 В. На випадок електрозбоїв в автоматиці передбачена функція «Рестарт»: при відновленні подачі струму прилад повертається до роботи в попередньо заданому режимі.

Питання: Чи можна встановлювати електричні конвектори Noirot в дитячих кімнатах?

Відповідь: Без жодного сумніву - можна. При цьому кращий конвектор для дитячої кімнати - із серії Spot E-3. Він розроблявся спеціально для установки в дитячих, тому має максимальні показники безпеки. Прилад має плавні, обтічні форми без гострих кутів. Поверхня відрізняється низькою температурою (не більше 60°С), що до мінімуму зводить імовірність отримання опіку. Корпус дуже міцний, його практично не можливо пошкодити, а отвори настільки малі, що дитині просто не вдасться щось засунути всередину. Як і всі електроконвектори Noirot, моделі цієї серії в експлуатації не створюють шуму, тому не порушать навіть найчутливіший сон немовляти.

Питання: У чому відмінність між механічним (біметалічним) і електронним термостатом?

Відповідь: Ці два типи термостатів різняться кардинально, але споживачеві буде достатньо просто знати, що електронний термостат за своїми характеристиками істотно перевершує механічний аналог:

 • Висока точність дотримання заданої температури - порядку 0,1°С, у той час як механічні забезпечують точність в межах 1-3 градуси, що приводить до перевитрат електроенергії.
 • З часом точність механічного термостата починає знижуватися. Точність роботи електронного термостата не залежить від строків експлуатації.
 • Термін експлуатації електронного термостата значно більше.
 • Електронний термостат не створює шуму, в той час як ввімкнення / вимикнення механічного супроводжується характерним клацанням.

Електроконвектори з електронним термостатом комфортніші та  зручніші в експлуатації, ніж моделі з механічним (біметалічним) термостатом.

Питання: Чи можна використовувати електричні конвектори Noirot як основне джерело обігріву.

Відповідь: Обігрівачі Noirot можна використовувати і як додаткове, так і як основне джерело отримання тепла. Встановлений нагрівальний елемент RX-Silence Plus, завдяки своїм запатентованим конструктивним особливостям, не тільки забезпечує комфортний обігрів кімнати, але і не знижує показників вологості, «спалюючи» кисень. Це створює додаткові переваги електрообігрівача Noirot при виборі їх в якості основного способу обігріву. Крім того, конструктори компанії Noirot передбачили можливість об'єднувати окремі електричні конвектори в єдину, централізовано керовану мережу. Це дає можливість створити вдома (на дачі) надійну та повноцінну систему опалення. Застосування ж додаткових (зовнішніх) керуючих пристроїв дозволить не тільки точно дотримуватись заданого температурного режиму у всьому будинку, але і значно скоротити витрату електрики.

Питання: Йдучи з дому, чи варто знеструмлювати конвектор Noirot? Кажуть, що це треба робити, щоб запобігти пожежі.

Відповідь: Первинне призначення продукції компанії Noirot - створення максимального комфорту для користувачів, однією з головних складових якого є висока, практично повна автономність роботи приладів. Конвектор працює за принципом «встановив і забув», коли достатньо визначити бажаний рівень температури в приміщенні, а автоматика все виконає сама. Високий ступінь пожежобезпеки досягається як за рахунок використання датчиків захисту від перегріву, так і за рахунок високоякісних комплектуючих, що унеможливлюють коротке замикання. Вся продукція Noirot проходить обов'язкову сертифікацію, та має відповідний сертифікат пожежної безпеки. Так що електроконвектори можна сміливо залишати вдома «одних».

Питання: Чи можна встановити конвектор самостійно?

Відповідь: Без проблем! При цьому власник сам може вибрати спосіб монтажу - закріпити обігрівач на стіні або встановити на підлозі. Електроконвектори Noirot комплектуються всіма необхідними кріпильними елементами.

Питання: Чому ви реалізуєте виключно електроконвектори, невже масляні радіатори гірше? Адже це практично ті ж конвектори ...

Відповідь: Принцип роботи масляних обігрівачів і конвекторів принципово різниться. Незважаючи на свою відносно невисоку вартість, масляні обігрівачі в порівнянні з обігрівачами конвекторного типу мають кілька вельми істотних недоліків:

 • Значне (майже на третину) споживання електрики.
 • Велика інерційність - масляний обігрівач спочатку витрачає енергію на розігрів тена, потім - масла, і тільки потім вже настає процес безпосереднього обігріву приміщення. Конвектори Noirot практично миттєво виходять на робочий режим.
 • Конвектор має значно вищі показники ККД.
 • Електроконвектори набагато простіші в експлуатації, вони мобільніші - одна і та ж модель може кріпитися до стіни  і встановлюватися за допомогою ніжок на підлозі. Вони компактніші, займають менше місця, при бажанні їх можна «замаскувати» в інтер'єрі.
 • Електричні конвектори безпечніші масляних аналогів. Перш за все - за рахунок низької температури корпусу. З необережності можна запросто отримати опік від «маслянки», їх не рекомендується встановлювати в дитячих кімнатах і навіть просто залишати без нагляду.
 • Конвектор створює більш комфортну атмосферу затишного тепла.

Оскільки ми рекомендуємо нашим покупцям тільки кращі зразки техніки для обігріву, компанія «Noirot» повністю відмовилася від масляних радіаторів.

Ми пропонуємо виключно електричний конвектор, купити який в нашому інтернет магазині можна за найдоступнішою ціною.