Як правильно вибрати та купити конвектор? Практичні поради

noirotПеред тими, хто схиляється до вибору опалення з використанням електричних приладів, неминуче постає ціла низка питань:

  • наскільки ефективні електроконвектори?
  • на якому типі приладів варто зупинити остаточний вибір?
  • наскільки електро- та пожежобезпечний конвектор?
  • Чи можуть електричні конвертори використовуватися як основний обігрівач, чи їхня роль – другорядна?

Розгорнуту відповідь на всі питання, що цікавлять Вас, а також практичні поради ми сьогодні і розглянемо.

Чому саме конвектор?

Розглядаючи тенденції європейського ринку опалювальних систем, слід особливо відзначити популярність електроопалення, що стабільно зростає. І Україна – не виняток. Далеко не скрізь проведено газ, рідинні котли у нас не набули широкого поширення, а сонячні батареї поки не вийшли з розряду екзотики та експерименту. Купити електроконвектор доводиться і мешканцям багатоквартирних будинків: центральне опалення найчастіше не може забезпечити нормальну температуру, а створити автономну систему неможливо.

Як результат, саме електроконвектори – найкращий, а часом – і єдиний вибір. Електричні конвектори відмінно зарекомендували себе і як основний, і в ролі додаткового способу опалення. Вони застосовуються для обігріву міських квартир та заміських будинків, зимових садів та засклених балконів, торгових наметів, павільйонів, будівельних побутівок та інших приміщень.

Електроконвектори: принцип функціонування

З усіх варіантів електричного опалювального обладнання окремо варто виділити електроконвектори, які лідирують на ринку електрообігрівачів. Насамперед, їх відрізняє простота пристрою та застосування.

Конвектор розміщують унизу приміщення, практично біля самої підлоги, на висоті максимум 15 см від плінтуса. Відповідно до законів фізики, саме внизу знаходиться холодне повітря, яке через повітрозабірні грати потрапляє в конвектор. Повітря, проходячи через гарячий радіатор, практично миттєво прогрівається. Піднімаючись нагору, він минає верхні жалюзі та залишає конвектор. Як наслідок, в кімнаті відбувається безперервний рух повітря – теплі аеромаси піднімаються вгору, остигають, досягаючи стелі, і опускаються вниз, щоб знову пройти через конвектор. Виходить замкнутий цикл, для стабільності якого не потрібно вбудований вентилятор, завдяки чому досягається безшумність роботи практично абсолютна. Сучасні електричні конвектори мають електронний термостат, що дозволяє точно (до 0,1 ° С) витримувати задану температуру. Для повного контролю домашнього мікроклімату конструкція приладів дозволяє використовувати додаткові пристрої.

“ Електричні конвектори безпечніші за масляні аналоги. Насамперед – за рахунок низької температури корпусу.” Думка Експерта

Додаткові пристрої: сумісність із конвектором

Програматор Noirot. Невеликий за розмірами – може кріпитися до стіни у зручному для господарів будинку місці – модуль керування, що дозволяє об’єднати в кілька груп або єдину систему всі електроконвектори в будинку. Користувачеві не доведеться окремо налаштовувати кожен конвектор – на програматорі достатньо задати необхідні параметри. Наприклад, спальня та дитяча +23 ° С, їдальня та вітальня +20 ° С, підвал +7 ° С. Для забезпечення злагодженої роботи системи використовуються прийомопередавачі сигналів Noirot Receiver, що встановлюються на кожному з конвекторів. Їхня частота підбирається так, щоб вони не створювали перешкод іншим побутовим електроприладам – комп’ютерам, радіотелефонам, WiFi-обладнанню.

Конвектор електричний може керуватися і за допомогою програматора Noirot Memoprog 2. Вбудований модуль (картридж або касета) дозволяє виконувати програмування роботи обігрівача на тривалий час. Режим роботи можна задавати як самостійно, так і вибрати один із закладених у пам’ять приладу. Наприклад, протягом тижня (з 10 до 18), коли в будні дні вдома нікого немає, обладнання може працювати в економічному режимі, підтримуючи температуру на рівні +10 ° С. Потім, незадовго до Вашого прибуття, електроконвектор переходить в інтенсивний режим. У той момент, коли Ви перетнете поріг будинку, температура підніметься до +21° С (або вище).

Електроконвектор: сильні сторони та безперечні переваги

Отримавши загальне уявлення про роботу приладів, розглянемо їх переваги:

  • Відсутність підготовчих робіт. Немає потреби оформляти проекти, отримувати дозвіл, готувати спеціальне приміщення. Достатньо просто купити конвектор, привезти додому, повісити на стіну та підключити до електрики.
  • Доступність – електричні конвектори не вимагають участі фахівців, щоб здійснити підключення. Його можна без особливих труднощів зробити, покладаючись на свої вміння.
  • Простота обслуговування. Не треба викликати наладчиків, чистити повітропроводи та проводити інші операції – електроконвектори не вимагають обслуговування, воно просто не передбачено їхньою конструкцією. Надійність автоматики дозволяє здійснювати безперервну експлуатацію обігрівачі протягом 20-25 років.
  • Низька вартість. Якщо розглянути інші системи опалення, конвертори мають найменшу собівартість (близько $100-150). У порівнянні з традиційною системою, обігрівальним котлом та радіаторами, ціна більш ніж доступна.
  • Збереження кисню. У конструкції приладів відсутня спіраль, що нагріває, вони мають відносно невисоку температуру поверхні, що в результаті не призводить до спалювання кисню. Варто купити електроконвектор, і про сухість повітря в кімнаті та нестачу кисню можна забути.
  • Точність температурного режиму, що забезпечує високочутливу автоматику. Такої точності обігріву неможливо досягти застосуванням стандартних радіаторів.
  • Низький рівень шуму. Електроконвектори працюють практично безшумно – в них немає вентиляторів та інших частин, що рухаються. Використання електронних програматорів дозволяє позбавитися регулярних клацань, характерних для механічних термостатів. Прилад, що працює в спальні, Ваш сон не потурбує.
  • Високий ККД – найкращий конвектор за цим показником не має конкурентів, адже його ККД становить близько 95%. Енергія електрична практично без втрат перетворюється на теплову, що робить електроконвектор економічно вигідним.
  • Низька інерційність. Обігрів приміщення починається практично одночасно з включенням приладу до мережі. Минаючи проміжні теплоносії, наприклад – воду або олію, для нагріву яких знадобиться досить значний час, відбувається прямий обігрів повітря. Електричний конвектор виходить на робочий режим лише за 30 с.

Втім, варто згадати і про «слабке» місце електрообігрівачів, а саме – про кількість споживаної електроенергії, що витрачається на обігрів. Цей показник залежить від кількох факторів. Наприклад – від температури зовні та бажаної температури всередині приміщення, ступеня утеплення будівлі, наявності склопакетів та площі вікон, об’єму кімнати та ін.

Втім, підібрати потужність конвектора, здатного створити затишну атмосферу без витрати зайвих кіловат/годин, можна досить точно, виходячи з площі приміщення, яке потрібно обігріти.

Інтернет магазин «NOIROT» пропонує широкий модельний ряд електричних конвекторів відомих торгових марок. Ми повністю відмовилися від моделей невідомих чи неавторитетних виробників. Якщо ж Ви не можете зробити вибір самостійно, то наші менеджери дадуть відповіді на всі питання, що Вас цікавлять за тел. +38 (067) 870-62-62.

Електричні конвектори: Ваші запитання – наші відповіді

Питання: Які електроконвектори ефективніші – високі чи низькі?

Відповідь: Різниці в ефективності практично немає, вона залежить не від розміру конвектора, а від його потужності. Різні формфактори дозволяють найбільше естетично вписати прилади в будь-який інтер’єр, розмістивши їх на наявній площі.

Питання: Наскільки безпечно залишати конвектор без нагляду?

Відповідь: Прилад не вимагає нагляду, адже він розроблений для автономної роботи. Розробники передбачили наявність датчика перегріву, що автоматично відключає обладнання при досягненні критичної температури. Якщо електропроводка здатна витримати потужність працюючого приладу, виникнення пожежонебезпечної ситуації повністю виключено.

Питання: Мені подобається прилад потужністю 1 кВт. Яку температуру в кімнаті може забезпечити.

Відповідь: Температура в кімнаті, яку забезпечує конвектор, залежить від двох факторів – потужності приладу та об’єму кімнати, яку необхідно обігріти. Чим більший обсяг кімнати, тим більше, відповідно, має бути потужність обігрівача. Прилад потужністю 1 кВт здатний точно підтримувати температуру від 5 до 30°С у кімнаті, площа якої становить 10-12 м². Для кімнати більшої площі слід підібрати потужніший обігрівач.

Питання: У мене дачний будиночок площею 50 м ². Потужність, яку я можу використати, – 3 кВт. Чи зможу я комфортно обігріти дачу?

Відповідь: Для зазначеної площі слід придбати електроконвектор потужністю близько 5 кВт, інакше в будинку буде прохолодно. Якщо врахувати, що від мережі живляться й інші електроприлади – телевізор, електрочайник чи електроплита, то варто шукати додаткові способи підвищення потужності, або розглянути можливість додаткового опалення.

Питання: У чому різниця конвекторів вартістю 300 і 1000 грн?

Відповідь: Відмінностей може бути багато, але в основному це показник ККД, який у конвектора Noirot може досягати значення 99%. Досягти цього можна, використовуючи лише високотехнологічні матеріали. Втім, ця різниця досить швидко окупить себе: дешевому обігрівачу з низьким ККД доведеться витратити в кілька разів більше електроенергії, ніж обігрівачу Noirot. Інші параметри, що впливають на ціну – наявність додаткових функцій (комунікативність, робота в системі, програмованість), якість складання, використання дорогих комплектуючих та матеріалів, що значно підвищує надійність. Навіть недорогий конвектор Noirot CNX-4 за терміном служби у рази перевищує «дешеві» аналоги. Втім, ми пропонуємо ексклюзивні прилади. Так, модель серії Campa – унікальний електричний конвектор, купити який можна за кілька тисяч доларів.

Питання: Як можна досягти мінімального споживання електроенергії при плюсовій температурі в будинку?

Відповідь: Практично у кожній моделі електроконвекторів Noirot передбачено спеціальний режим – «Антизамерзання». Використовуючи мінімум електроенергії, прилад підтримує в будинку температуру, достатню для попередження промерзання будинку (+5-7 ° С).

Питання: Який обігрівач найкраще встановити у ванній кімнаті?

Відповідь: Ванна кімната – це не тільки місце, де ми виконуємо гігієнічні процедури, упорядковуючи своє тіло. Це ще й місце, де людина залишається віч-на-віч із собою, структуруючи свої думки, обмірковуючи план на наступний день і підбиваючи підсумки дня минулого. Але для цього необхідний особливий мікроклімат і комфортна атмосфера, яку геть-чисто може розвіяти холодний протяг. Саме тому температурному режиму у ванній кімнаті варто приділити найпильнішу увагу. Звичайні прилади не підходять для приміщення із підвищеною вологістю. А ось електричні обігрівачі Noirot, що поєднують високу надійність, безпеку та ефективність обігріву – рішення оптимальне. Спеціально розроблений дизайн дозволить їм стати ще однією рисою інтер’єру ванної кімнати, що запам’ятовується.

Особливу увагу розробники приділили саме безпеці приладів, які отримали 2 клас електрозахисту. Це означає, що електроконвектори не потребують виділеного підключення до мережі (можуть працювати від побутової проводки), не вимагають заземлення і можуть залишатися підключеними цілодобово. Дотримання нескладних правил експлуатації повністю унеможливлює виникнення займання. Відмінна риса конвекторів Noirot – спеціальний захист від бризок відповідно до стандарту IP 24 і можливість використання в приміщеннях, що відрізняються дуже високою вологістю.

Залежно від особистих переваг і фінансів, рекомендуємо для ванної кімнати вибрати електричний конвектор з наступних моделей: Royat 2, Spot E-5, Corelia, Helios CS, CNX-4. Крім того, в деяких, розроблених спеціально для ванної кімнати, приладах поєднані функції сушки для рушників і обігрівача.

Надійно захищені електроконвектори Noirot і від перепаду.

Main Menu